skip to Main Content
Як обрати репетитора?

Як обрати репетитора?

Як ми вже з’ясували у попередньому матеріалі, шукаючи репетитора для додаткових занять, батьки повинні чітко усвідомлювати мету і завдання занять із репетитором. Проте, яким має бути репетитор?, якими якостями має бути наділений?, на що, врешті, звернути увагу та які поставити питання?, – теж надзвичайно важливі питання.

Ми спробували сформулювати основні критерії, за якими можна розпочинати пошук репетитора та на які варто звернути увагу, спілкуючись із репетитором.

Вчитель-репетитор повинен мати профільну освіту

Вкрай важливо, щоб педагог-репетитор володів знаннями з профільного предмету. Тому обов’язково поцікавтеся, яка освіта у репетитора, а за необхідності попросіть показати відповідні документи. Бажано, щоб репетитор мав педагогічну освіту.

Слід обирати репетиторів, які мають досвід викладання в закладах освіти та/або репетиторської діяльності

Мета репетитора полягає у тому, аби допомогти дитині опанувати певний навчальний матеріал, поглибити знання. Результативність же додаткових індивідуальних занять залежить, як правило, від старань учня, а також від уміння репетитора донести матеріал. Саме тому важливо, щоб репетитор мав досвід викладацької діяльності, свої напрацьовані методики.

Важливо, щоб репетитор мав рекомендації або відгуки, за якими можна зорієнтуватися

В більшості випадків – це стає вирішальним під час вибору репетитора. Однак варто пам’ятати, що не завжди чийсь позитивний досвід підійде вашій дитині. Тому вкрай важливо, окрім відгуків, брати до уваги інші наші рекомендації.

Насторожити мають обіцянки педагога про швидке опанування навчального матеріалу

Якщо ви звертаєтеся до репетитора за 2-3 місяці до ЗНО, маєте усвідомлювати, що для ґрунтовної підготовки необхідний час. Однак, якщо вам репетитор обіцяє супер результати за такий короткий проміжок часу, – це має викликати сумніви.

Хороший репетитор ще на етапі переговорів запитає про ціль та строки індивідуальних занять

Цілком нормальна практика, якщо потенційний репетитор вашої дитини поставить вам питання щодо часу, який є в запасі для підготовки, про мету додаткових індивідуальних занять. Це надзвичайно важлива інформація для репетитора, від якої залежить визначення тактики й стратегії підготовки.

До затребуваних репетиторів, як правило, треба записуватися заздалегідь

Всі ми розуміємо, що професіонали своєї справи завжди на вагу золота. Ті репетитори, які дійсно здійснюють ґрунтовну підготовку дітей і дають знання, мають шалений попит. Саме тому до таких репетиторів запис здійснюється, як правило, заздалегідь. Візьміть це до уваги. Краще звертатися для запису до репетиторів наприкінці навчального року (квітень-травень).

Репетитор-професіонал обов’язково запитає з ким із батьків підтримувати зворотній зв’язок

Хороший репетитор завжди підтримує зворотній зв’язок із батьками для того, аби у батьків була змога контролювати навчальний процес, відвідування дітьми занять, їхні успіхи.

Дуже важливо розуміти, що всі ці поради необхідно брати до уваги, враховуючи ознаки того, що дитині потрібен репетитор, і обираючи його батьки максимально вирішать поставлені цілі і завдання.

Матимемо надію, що наші рекомендації стануть вам в нагоді, і ви зробите правильний вибір!

Back To Top