skip to Main Content
Ознаки того, що дитині потрібен репетитор

Ознаки того, що дитині потрібен репетитор

Погодьтеся, батькам надзвичайно важливо, щоб їхні діти постійно розвивалися, поглиблювали свої знання. Не станемо заперечувати, що величезну роль у розкритті потенціалу дитини та його реалізації відіграють педагоги-професіонали і як обрати репетитора, кожен з батьків вирішує сам. Саме тому свідомі батьки намагаються не втрачати час і звертаються за допомогою до вчителів. Проте як батькам зрозуміти, що дитині потрібен репетитор? На що варто звернути увагу?

Нижче спробуємо сформулювати основні ознаки та сигнали того, що дитина потребує додаткової уваги та індивідуальних занять із репетитором.

Дитина почала отримувати погані оцінки

Перш ніж приступити до пошуку репетитора, батькам варто з’ясувати причини низьких оцінок. Якщо причина у нерозумінні матеріалу, невмінні самоорганізуватися, низькій мотивації до вивчення предмета – варто звернутися по допомогу до професіонала своєї справи. Індивідуальний підхід вчителя-професіонала здатен змінити ситуацію на краще й вирішити проблему, що існує.

Знизилася увага батьків

Батьки через об’єктивні причини не завжди в змозі в достатній мірі проконтролювати виконання домашніх завдань, допомогти у підготовці навчальних проектів. Відтак, для того, щоб дитина мала змогу до кого звернутися по допомогу, для того, щоб батьки були впевнені у системності навчального процесу, варто розглянути варіант індивідуальних занять із репетитором.

Дитина втратила впевненість в своїх силах

Бувають випадки, коли учневі вкрай важко вдається засвоїти навчальний матеріал або окрему його тему. І не завжди у шкільних вчителів вистачає часу, мудрості й сил для того, аби допомогти дитині. І, на превеликий жаль, більшість дітей опускають руки, бояться йти на урок тощо. А нерозуміння і невпевненість накопичуються. В такому випадку індивідуальні заняття з репетитором допоможуть дитині набути впевненості в собі та своїх силах, а також не втрачати дорогоцінний час для опанування навчального матеріалу та набуття знань.

Необхідність у поглибленому вивченні окремих предметів

Трапляються випадки, коли дитині необхідно систематично поглиблювати знання з окремих предметів, наприклад, для участі в профільних конкурсах, предметних олімпіадах, або ж для вступу на омріяну спеціальність. Окрім цього, досить часто поглиблено із репетитором займаються вивченням іноземних мов, і тому числі для вступу до закордонних ВНЗ.

Недостатній рівень викладання предмета в школі

На превеликий жаль, іноді рівень викладання того чи іншого предмета в школі бажає кращого. Причини цього різні: у педагога немає досвіду викладацької діяльності, викладачі не мають профільної освіти, постійно змінюються вчителі тощо. Тому батьки, б’ючи на сполох, починають замислюватися над індивідуальними заняттями із репетиторами.

Конфлікт із вчителем

Трапляються різні ситуації, серед яких можуть бути конфлікти, непорозуміння із вчителем. Як правило, досвідчений та мудрий педагог не допускає подібного. Проте, якщо все ж така ситуація трапилася, може досить просто і безболісно повернути її в русло вирішення, залагодження та примирення. Однак людський фактор має місце всюди. Є безліч прикладів, коли через конфлікт із вчителем дитині занижуються оцінки, відчувається упереджене ставлення, що в свою чергу впливає на рівень засвоєння дитиною навчального матеріалу. Окрім вирішення проблемної ситуації в школі, батьки розуміють необхідність пошуку репетитора, який поверне їхній дитині впевненість у власних силах та допоможе опанувати навчальний матеріал.

Отже, ознак та причин того, що дитині може знадобитися репетитор більш, ніж достатньо. Батькам та дорослим варто вчасно побачити можливу проблему та не зволікати з її вирішенням.

 

Back To Top